Terapie CranioSacrală
Pas după pas,
pe drumul
înapoi către tine
Un spațiu blând, în care durerea se transformă în conștientizare,
iar conștientizarea, în libertate.
Terapie CranioSacrală
...corpul începe să vorbească, iar sufletul să se audă.
Cu toții putem găsi cel puțin un lucru care nu funcționează optim în corp sau în sistemul nostru emoțional. Uneori, ceva chiar doare sau este de-a dreptul bolnav.
La nivel fizic, toate acestea se manifestă ca restricții în fascie și în sistemul cranio-sacral.
Apar din ce în ce mai multe dovezi că aceste două elemente sunt esențiale în legătura dintre Minte, Corp și Emoții.
Atât fascia, cât și lichidul cefalo-rahidian sunt foarte buni „conductori” electrici și chimici care transportă informație între structuri, ca un internet al ființei umane.
Vrei cu adevărat să-ți fie bine?
Atunci e musai să redai bunăstarea sistemului tău craniosacral și a fasciei din întregul corp.
Eu îți propun să încerci Terapia CranioSacrală!
"Spațiu de Vindecare" este un loc blând, sigur și lipsit de judecată. Aici te poți întâlni cu toate părțile ființei tale:
01.
02.
03.
04.
Viziunea mea terapeutică
Dincolo de toate formările, cărțile și călătoriile inițiatice, cred că puterea reală a unui terapeut vine din propria sa practică interioară. De aceea, mă întorc zilnic către mine: pentru a curăța, a asculta, a mă ancora și a integra ego-ul în iubire pură.
Intenția, prezența deplină și curățenia spațiului interior al celui care-ți susține procesul, contează, de cele mai multe ori, mai mult decât orice diplomă.
CORP
MINTE
EMOții
Recenzii
„Sufeream de migrene de când îmi aduc aminte și devenisem dependentă de pastile ca să funcționez. Nu știu să explic ce s-a întâmplat în câteva ședințe la Oana (ceva cu niște oase blocate), dar senzația a fost că mi-a dispărut presiunea, de parcă mi s-a făcut loc în cap și acum totul se mișcă liber. Nu m-a mai durut capul de câteva luni, ceea ce mi se pare uimitor!”
„Sunt sportivă de performanță și am ajuns la Oana cu o durere la care nu se găsea cauza medicală. Într-o singură ședință, am înțeles care e cauza, am făcut alegeri diferite și am scăpat de acea durere.”
„De câteva luni, pe fetița mea o durea burtica aproape tot timpul, dar la analize și ecografie totul era în regulă. La a 2-a ședință de terapie, am înțeles că durerea era dintr-o cauză emoțională profundă și după ce a lucrat pe aceasta, durerea de burtă a dispărut.”